OstravaDnes.cz
OstravaDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu

Aktuálně z regionu | Ostrava a Moravskoslezský kraj

Polsko odhalilo, kudy povede vysokorychlostní trať z Ostravy do Katovic

24. 3. 2023 | Polská státní organizace Centralny Port Komunikacyjny (CPK) představila konečnou variantu budoucí vysokorychlostní tratě z Ostravy do Katovic a dál do Varšavy. Stalo se tak po zapracování více než 7 tisíc připomínek a téměř stovky jednání s místními úřady, samosprávami a občany. Podle CPK jde o variantu s nejmenším vlivem na životní prostředí. Přinese také návrat vlaků do města Jastrzębie-Zdrój. Nový úsek bude na rychlost 250 km/h. Zprávu uvedl server zdopravy.cz. ...

Chovanci na útěku. Dívku z Ostravy vypátrali v Krkonoších

24. 3. 2023 | Policisté v Trutnově vypátrali ve čtvrtek 23. března pohřešovanou 16letou dívku. Ve stejný den o půlnoci pak strážníci Městské policie ze Dvora Králové nad Labem při kontrole v čekárně na vlakovém nádraží objevili 17letého mladíka. I ten byl v celostátním pátraní.

Valašská Rally v Dolních Vítkovicích: uzavírky, omezení MHD a info pro diváky

24. 3. 2023 | V neděli 2. dubna povede jedna rychlostní zkouška Valašské Rally přímo industriálním srdcem Ostravy. Co by o „erzetě“ v Dolních Vítkovicích měli vědět diváci, ale i řidiči, cestující MHD nebo návštěvníci volnočasového areálu?

Jak vypadá ostravský podchod "Tylova" po rekonstrukci? Krápníky jako v jeskyni

24. 3. 2023 | /FOTO, VIDEO/ Atraktivnější prostor, větší komfort a bezpečí. To má nabídnout nově zrekonstruovaný podchod u zastávky „Tylova“ pod ulicí Plzeňská v Ostravě. Deník se podíval, jak to na místě vypadá doopravdy.

Používání zkratek a úspora času? Spíš úzus, říká docentka Ostravské univerzity

24. 3. 2023 | Nástup moderních technologií a sociálních sítí zapříčinil i příchod internetových zkratek. Nejčastěji jsou k vidění na platformách TikTok a Instagram. Jde většinou o zkrácení anglických, ale i českých slov. Kromě virtuálního prostředí se ale začaly promítat i do běžného hovoru. Jaké zkratky jsou nejpoužívanější?  

Zdroj: moravskoslezsky.denik.cz | Další zprávy »
04:13:58 | 25.03.2023

S velkým údivem objevujeme dávno objevené. Komentář Štěpána Chába

S velkým údivem objevujeme dávno objevené. Komentář Štěpána Chába

21. 3. 2023 | Senátor za vládní ODS Ondřej Feber přišel se znovuobjevením stomatologických prohlídek pro děti. To se tak za naších mladých let dělalo. Učitel zpohlavkoval třídu, během vyučování všichni povstali jako jeden muž a vyrazili do čekárny nejbližšího zubaře. Tam si je zubař probral, prohlédnul jim zuby. Hlídala se tím jak zubní hygiena, tak i klubající se kazy. Perfektní systém, ke kterému se teď budeme vracet? Kéž by. ...

Ať rozhodl jakkoli, je to špatně… Neděle Tomáše Vodvářky

Ať rozhodl jakkoli, je to špatně… Neděle Tomáše Vodvářky

19. 3. 2023 | První závažné rozhodnutí hlavy státu se týkalo jeho podpisu pod zákon, schvalující redukci valorizace penzí v letošním roce. Dalo se tušit, či bylo spíše naprosto jisté, že každé rozhodnutí bude jednou stranou napadeno. Je to stejné, jako když máte dvě krásné ženy a jen jedno jablko. Obdarovaná bude nadšená, city té druhé netřeba komentovat.

Smrt ďábla v lidské podobě. Neděle Tomáše Vodvářky

Smrt ďábla v lidské podobě. Neděle Tomáše Vodvářky

12. 3. 2023 | Před sedmdesáti lety se na dače v Kuncevu uzavřel životní příběh jedné z největších zrůd, které se shodou okolností narodily v lidské podobě. Nikdo není schopen spočítat, kolik mrtvých má na svědomí. Jistě to jsou desítky milionů.

Recyklace politiků. Neděle Tomáše Vodvářky

Recyklace politiků. Neděle Tomáše Vodvářky

5. 3. 2023 | Na naši politickou scénu vstupuje nový subjekt Nespokojení v čele s Jiřím Paroubkem. Další osobou bude Michal Hašek. Vstanou ještě nějací noví bojovníci?

Furt jen důchodci. A co matky samoživitelky? Neděle Tomáše  Vodvářky

Furt jen důchodci. A co matky samoživitelky? Neděle Tomáše Vodvářky

26. 2. 2023 | V těchto dnech jsme svědky dle písně „Vstanou noví bojovníci“ řady politiků, kteří se budou do krve bít za důchodce, jimž náleží valorizační navýšení v červnu tohoto roku a vláda jim je nechce dát. Přitom existují jiní, kteří opravdu ohrožení jsou.

Zdroj: krajskelisty.cz/moravskoslezsky-kraj/ | Další zprávy »
04:14:00 | 25.03.2023

Opava doma zklamala

SFC Opava – FC Vlašim 0:1 (0:1) Opavští fotbalisté o víkendu nastoupili k dalšímu nesmírně důležitému zápasu, když na domácím stadionu přivítali Vlašim. Po dvou jarních remízách už potřebovali zabrat naplno, aby se trošku odpoutali od spodních příček tabulky. Nastal ovšem pravý opak, protože Slezané po slabém výkonu nevybojovali ani bod. Domácí trenér Hlinka v sestavě postrádal

Zdroj: regionopavsko.cz | Další zprávy »
04:14:02 | 25.03.2023

Moravskoslezský kraj Zdroj: Moravskoslezský kraj |

Zdroj zpráv není momentálně dostupný.

Sobota 25.3.2023
Moravskoslezský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes