OstravaDnes.cz
OstravaDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Moravskoslezský deník - zprávy

Z regionu

Moravskoslezský deník - zprávy Zdroj: Moravskoslezský deník - zprávy |

VIDEO: Letiště Ostrava opět středem zájmu. V neděli zde přistál vzácný letoun

11. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Na letišti v Mošnově po pěti letech v neděli přistál již velmi vzácný Iljušin Il-62, který je jeden z posledních v provozu na světě. 

Vstupenkou do třídy bude od pondělí v Moravskoslezském kraji negativní test

11. 4. 2021 | Po dlouhé době zasednou v pondělí 12. dubna děti znovu do lavic. Tedy přesněji řečeno pouze žáci prvního stupně základních škol, a to formou rotační výuky. Třídy se prostřídají po týdnech, jeden týden budou žáci přítomni ve škole, druhý týden jim poběží distanční výuka. Ještě předtím, než však budou moci do tříd, na ně čeká novinka. Musí podstoupit antigenní testování. Otevírají se i mateřské školy, ale jen pro předškoláky. ...

Místo, kde se po setmění Ostravané nezdržují, čeká změna za více než 13 milionů

11. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Jedno z nejfrekvetnovanějších míst v centru Ostravy a současně prostor, kde se po setmění dobrovolně zdrží jen malá část Ostravanů, čeká zásadní proměna. Sad Boženy Němcové na rohu ulic Muglinovská a Sokolská třída čeká revitalizace.

Slunečné počasí vylákalo lidi o víkendu ven. A to nejen v Ostravě. Podívejte se

11. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Po aprílovém týdnu plném sněhových přeháněk, nočních mrazů a větrných poryvů konečně přišel příjemný víkend s počasím tak akorát na jarní výlet. Užili si ho kromě pěších turistů také cyklisté, elektrocyklisté, koloběžkáři i motorkáři. 

Smutné výročí. Od tragické srážky tramvají ve Vřesině uplynulo třináct let

11. 4. 2021 | Nejen Ostrava si dnes připomíná jedno z největších tramvajových neštěstí v Česku. Před třinácti lety, v pátek 11. dubna 2008 krátce před 18. hodinou, se na jednokolejné trati linky číslo 5 vedoucí z Vřesinské do Zátiší srazily protijedoucí tramvaje. Tři lidé tehdy zemřeli, desítky cestujících utrpěly různě těžká zranění…  

Obnoví krásu vysokých pecí? Nová organizace v Ostravě Museum+ hledá ředitele

10. 4. 2021 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ O vysoké pece 4 a 6 v Dolních Vítkovicích, o kterých se v minulosti hovořilo jako o budoucí vědecké knihovně nebo studentském kampusu, se podpisem memorenda tento týden oficiálně bude starat Museum+. Prozatimní termín otevření je plánován na rok 2028. Bude v nich vystavovat například sbírkové předměty, uložené v depozitářích státních muzeí, které jsou pro nedostatek místa veřejnosti nepřístupné.  ...

Slza a opuštěné vozíky. V parku stojí poslední svědkové těžby na Karvinsku

10. 4. 2021 | V parku PZKO ve Stonavě přibyly vozíky s uhlím z Dolů Darkov a ČSA. Při pohledu na ně mnozí havíři uroní slzu. Vybaví se jim vzpomínky na roky strávené v těžkým podmínkách pod zemí při dobývání „černého zlata“, ale taky na kamarády a společné radostné chvíle, které spolu zažili.

Vodíkové busy – další primát? Dopravní podnik Ostrava je bez dieselu

9. 4. 2021 | Dlouholetá vize mít do konce roku 2020 vozový park zcela bez dieselových autobusů se Dopravnímu podniku Ostrava i v této nelehké době pozdržela jen o pár měsíců. V pátek 9. dubna dopravce symbolicky klíčkem vypnul poslední vysokoemisní vozy.

Kocour z Ostravy se naučil žít i s olovem v hlavičce, jen v noci je slepý

9. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Dříve zle týraný černý kocourek z Ostravy-Muglinova je dnes na zvířecí poměry celkem zámožný, po zaplacení zvěrolékaře má na kontě peníze pro podobné případy. A že jich není málo!  

Smrt ostravského policisty: další znalci a žádost přísnější kvalifikace

9. 4. 2021 | S návrhem na zvážení změny právní kvalifikace v případu tragické nehody, při níž vloni v Praze zemřel ostravský policista Pavol Kikloš (31 let), přišel právní zástupce pozůstalých – ostravský advokát Petr Kausta.

První aukce zabavené kryptoměny v Ostravě! Vítěz nakonec prodělal tisíce

8. 4. 2021 | První aukce zabavené kryptoměny bitcoin (BTC), kterou pořádal Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), skončila poněkud překvapivě. Vítěz na ní nakonec prodělal. Do aukce se přihlásilo dvacet zájemců.

Expresy mezi Ostravou a Prahou mění časy. Kvůli velkým rekonstrukcím

7. 4. 2021 | Modernizace části hlavního železničního koridoru a stanic ve východních Čechách od tohoto týdne na dlouhou dobu ovlivní i jízdy expresů mezi Prahou a Ostravou. Ty už po Velikonocích upravily jízdní doby i časy odjezdů.

Pátrání po nezletilém chlapci z Ostravy-Hrabůvky je stále neúspěšné

7. 4. 2021 | /FOTO UVNITŘ/ Policisté se opět obracejí na veřejnost v případě pátrání po nezletilém Filipu Mikušovi, který už v listopadu loňského roku odešel z Dětského domova v Melči na Opavsku.   

SLEDUJEME: Unikátní kryptoaukcí pokračuje případ bankovního pirátství z Ostravy

7. 4. 2021 | Počet účastníků: neznámý. Identita: skrytá. Doba trvání: čtyřiadvacet hodin. Předpoklady: pevné nervy, sledování aktuálního vývoje, znalost specifického finančního prostředí, potřebná hotovost. Vratná kauce: čtyřicet tisíc korun. Vyvolávací cena: 544 632 Kč. Výsledek: jen obtížně odhadnutelný.

Co říkáte na nové náměstí Družby v Porubě. Úpravy začínají, podívejte se

7. 4. 2021 | Revitalizace náměstí Družby je připravená v několika etapách, ale zahájení té první vždy záviselo na spolufinancování města. A to se nyní podařilo domluvit.

Hlavní hygienička z Ostravy Svrčinová v úterý zkolabovala při jednání kabinetu

6. 4. 2021 | V úterý při jednání kabinetu zkolabovala hlavní hygienička Pavla Svrčinová, která před časem přišla do úřadu z ostravské krajské hygieny. Pavla Svrčinová se jednání se účastnila videokonferencí z budovy ministerstva zdravotnictví. Na místě zasahovali i záchranáři.

Spolkový život je na vesnici naprostý základ, říká starosta Staré Bělé Krejčíček

6. 4. 2021 | /ROZHOVOR/ „Projekty jsou vysoutěžené a nyní budou obeslány firmy k podpisu smluv,“ říká k akci plánované spoustu let a kryté i z evropských fondů starosta Staré Bělé Mojmír Krejčíček. „Celá páteřní komunikace projde důkladnou rekonstrukcí, včetně podkladních vrstev a betonových nástupišť pro autobusy. Výrazně se po tu dobu omezí provoz Starou Bělou,“ dodává a žádá o shovívavost.

Vesnice, nebo město? Pojďte se podívat, jak se žije ve Staré Bělé

6. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Je tady další díl seriálu Deníku, ve kterém navštěvujeme obvody, města i obce na Ostravsku. Na řadě je Stará Bělá. Dostupnost přírody, a nepočítáme-li auta projíždějící do hrabovské průmyslové zóny, tak i velký klid. To jsou hlavní devízy Staré Bělé, která však dlouhodobě řeší problém s vylévajícím se Starobělským potokem při přívalových deštích.  

Velikonoce 2021 v kraji. Přinesly vraždu, tragédii i utlumené náboženské rituály

5. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ Velikonoce 2021 v Moravskoslezském kraji byly opět zvláštní a nepříliš veselé. Atmosféru už tak utlumenou covidem narušily i zprávy o tragickém skonu tří mladých mužů v jezu ve Frýdlantu nad Ostravicí. A došlo také k vraždě. Mačetou zabil svou vlastní matku muž v Kuníně. V pondělí pak hasiči v kraji bojovali také s následky větru. To vše nyní nabízí deníkovský přehled velikonočního dění 2021.  ...

Mše na Velikonoční pondělí v ostravské Staré Bělé, navzdory covidu. Podívejte se

5. 4. 2021 | /FOTOGALERIE/ V průměru zde na nedělní mše chodí okolo 350 lidí. Na Mši svaté na Velikonoční pondělí 5. dubna 2021 to v Římskokatolické farnosti Stará Bělá v Ostravě vypadalo pochopitelně poněkud jinak. 



Zpravodajství OstravaDnes.cz

Nelegální látky s hormonálním účinkem končily v posilovnách a fitness centrech

V rámci mezinárodní operace probíhající na území devíti evropských států policisté v uplynulých dnech zadrželi rozsáhlou organizovanou skupinu obchodníků se zakázanými látkami s hormonálním účinkem. Jednalo se o obchodované objemy velkého rozsahu, v ...

České dráhy postupně obnoví provoz většiny omezených regionálních linek

České dráhy reagují na částečné uvolnění protiepidemických opatření a po 12. dubnu 2021 obnoví v koordinaci s krajskými úřady a hlavním městem Prahou ...

Agresor opakovaně a bezdůvodně napadal ženu za přítomnosti nezletilých dětí

KARVINÁ - V polovině března komisařka 1. oddělení služby kriminální policie a vyšetřování Karviná zahájila trestní stíhání a obvinila 36letého muže. D ...

Na ostravském terminálu Hranečník hořel autobus

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly ve čtvrtek 8.4.2021 odpoledne u požáru motoru naftového autobusu Irisbus, který stál prázdný na okraji dopravního ter ...

Jen dva metry od sebe havarovala na jednom místě dvě auta

Frýdek-Místek - Čtvrteční nepříznivé počasí znamenalo pro jednotky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje více než desítku výjezdů k nej ...



Pondělí 12.4.2021
Moravskoslezský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru






O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.