OstravaDnes.cz
OstravaDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Moravskoslezský deník - zprávy

Z regionu

Moravskoslezský deník - zprávy Zdroj: Moravskoslezský deník - zprávy |

Lidé na sváteční den plnili v Beskydech kontejnery s odpadem. Děkovali tak horám

28. 9. 2021 | /FOTOGALERIE/ Stanoviště s kontejnery na odpad se objevily na sváteční den, tedy 28. září, na třinácti místech napříč Beskydami. Lidé do nich nosili odpadky, které nacházeli při úklidu beskydských lesů a hor. Akce se jmenuje Poděkuj horám a po ranním a dopoledním úklidu se přesunula na odpolední after party pod Lysou horu, s kapelou Buty. 

Nekuřácké pracovní prostředí? Striktní zákaz je v ostravských firmách rarita

28. 9. 2021 | Mají dovoleno kouřit, nebo zaměstnavatel – více než oni sami – důsledně dbá na zdraví svých zaměstnanců? Deník zjišťoval poměry ve významných ostravských firmách. Průkopníkem ve striktním řešení je už léta kunčická huť Liberty Ostrava.

Šoféři v Porubě, netěšte se: Oblouk zavřou, Lidl otevřou!

28. 9. 2021 | Ani konec léta nepřináší v jednom z nejlidnatějších obvodů v Ostravě úlevu od dopravních uzávěr, od středy k nim přibude nová a od čtvrtka se dají čekat i další komplikace.

VIDEO: Feťák v Ostravě kradl a ohrožoval injekční stříkačkou, lidé zakročili

27. 9. 2021 | O odvaze, ale i štěstí můžou mluvit dva náhodní zákazníci z jedné benzínové čerpací stanice v Ostravě-Vítkovicích. Nebyla jim lhostejná situace, která se odehrála v letních dnech přímo před jejich zrakem, kdy je zloděj ohrožoval injekční stříkačkou.

Klimkovice budou mít nový systém sběru separovaného odpadu

27. 9. 2021 | Nové nádoby na separovaný odpad se začnou v Klimkovicích rozvážet v říjnou k rodinným domům. Město se tak bude chystat na nový způsob svozu odpadu, který bude motivovat občany k ještě pečlivějšímu třídění a zároveň omezí nepořádek kolem sběrných míst. Systém door to door začne fungovat už koncem letošního roku.

Bydlení Nad Pískovnou v Karviné dostalo zelenou. Vybírá se projektant

27. 9. 2021 | Na polích nad sídlištní zástavbou městské části Mizerov vznikne menší nová čtvrť. Namísto paneláků tam ale vyrostou rodinné domy, řadovky, popřípadě tzv. villa domy. Projekt lokality Nad Pískovnou, jak se říká malé vodní nádrži, která je pozůstatkem po těžbě písku, využívaného při stavbě sídliště v polovině 60. let minulého století, město připravuje už minimálně rok.

Unikátní Moment: V Ostravě se otevřel první second hand v obchodním centru

27. 9. 2021 | /FOTOGALERIE/ Prodejny s módním oblečením v nejrůznějším stylu nesmí chybět v žádném obchodním centru. Prodejny nabízející oblečení "z druhé ruky" by zde ale hledal málokdo. V Ostravě se to ovšem rozhodli vyzkoušet. V obchodním centru Avion funguje second hand Moment, který je nejen v tomto směru doslova unikátní. Funguje totiž na trochu jiném principu, než je obvyklé. 

V Beskydech v neděli zemřela turistka

27. 9. 2021 | Zdravotníci záchranné služby společně s horskou službou zasahovali v neděli v Beskydech u ženy se srdečním selháním. Šestapadesátiletou ženu při chůzi postihla náhlá dechová tíseň a následný kolaps. 

OBRAZEM: Velký bejček byl v neděli středem pozornosti v Ostravě i v Beskydech

26. 9. 2021 | /FOTOGALERIE/ Parní lokomotiva 423.041 Velký bejček z roku 1924 byla v neděli 26. září lákadlem pro děti, laickou veřejnost i oborníky. Všichni se sešli na ostravském hlavním nádražím a ve Frýdlantě nad Ostravicí, aby využili možnosti svézt se historickým vlakem.

Pohornická krajina lákala: Nádhera, komentovali lidé areál bývalého dolu Barbora

26. 9. 2021 | /FOTOGALERIE/ Fotka pod těžní věží nebo technika báňských záchranářů. To bylo lákadlo pro malé i velké v areálu bývalého dolu

Jánské Koupele čeká proměna. Porovnejte vizualizace s historickou podobou

26. 9. 2021 | /VIZUALIZACE, ARCHIVNÍ FOTOGALERIE/ Podaří se zachránit bohatou lázeňskou historii kouzelného místa, kde lidé využívali léčivé prameny od 17. století? Už loni Deník informoval, že společnost Bad Johannisbrunn, což je přejmenovaná firma Baneba, pod kterou Jánské Koupele spadaly v minulých letech, chce zdevastované lázně zachránit více než půlmiliardovou investicí. Nyní firma představila vizualizace – podívejte se a porovnejte stav areálu s jeho možnou budoucí podobou. ...

Staré nádraží v Karviné znovu ožilo: Lidé si mohli konečně prohlédnout i budovu

26. 9. 2021 | /FOTOGALERIE/ Desítky zájemců si přišly v sobotu prohlédnout budovu starého fryštátského nádraží. Tu se podařilo zachránit díky sbírce iniciované spolkem S.O.S. Karviná, který také sobotní akci pořádal. Lidé si mohli prohlédnout nejen budovu, ale také se svézt vlakem směrem k Petrovicím po původní odbočce Severní dráhy císaře Ferdinanda, díky které získal Fryštát na přelomu 19. a 20. století železniční spojení s Bohumínem a pro město to znamenalo hospodářský rozvoj. ...

Kopřivnický polygon v obležení, největší přehlídka techniky pokračuje i v neděli

25. 9. 2021 | /FOTOGALERIE/ Příznivci techniky (především aut) se sjeli do Kopřivnice, kde se po oba dva víkendové dny konají Kopřivnické dny techniky, jedna z největších přehlídek techniky v Moravskoslezském kraji. A také letos nabízí mnoho atrakcí.

Tématem letošní Noci vědců v Ostravě byl čas, poprvé se zapojili i "zemědělci"

25. 9. 2021 | Čas - to bylo téma letošního ročníku Noci vědců také v Ostravě, kde se do již tradiční akce zapojily opět například ostravské vysoké školy, knihovny a premiérově také Národní zemědělské muzeum v Ostravě.

Z Ostravy do Afriky: Život změnila ve 40, teď si v Angole plní sny a píše knihu

25. 9. 2021 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Vladaně Gomes Adolfo je 48 let. Pochází z Ostravy, ale už pět let žije v Africe, a to v hlavním městě Angoly - v Luandě, o které se říká, že je nejdražším městem pro život cizinců. Vladana své děti i vnoučata má v Česku. I kvůli nim se sem pravidelně vrací a rozhodla se o životě na druhém kontinentě napsat knihu. Nejen o krásách krajiny, ale i o realitě běžného života v africkém paneláku. Jak dnes říká: „I se čtyřicítkou na krku a vráskami na čele můžete změnit svůj život a ...

Do Ostravy dorazil monopost formule 1, je v obležení lidí

24. 9. 2021 | /FOTOGALERIE/ Až do 1. října si budou moci fandové formule 1 prohlédnout závodní monopost stáje Alfa Romeo na čerpací stanici Benzina v Místecké ulici poblíž centra Ostravy. Hned první den o něj byl obrovský zájem!

Smutný primát Moravskoslezského kraje: Covid řádí nejvíc v Opavě

24. 9. 2021 | Slezská metropole získala smutný primát, o který rozhodně nestojí. Ze všech měst v republice má nejvyšší počet covidem nakažených lidí na 100 000 obyvatel.

Rozloučili jsme se v Moravskoslezském kraji - 38. týden 2021

24. 9. 2021 | V pravidelné rubrice zveřejňujeme jména těch, kteří navždy opustili své blízké. Zarmoucené rodině a přátelům vyslovujeme upřímnou soustrast.

POLICEJNÍ VÝZVA: Policie hledá svědky z videa kvůli mravnostnímu deliktu

24. 9. 2021 | Ostravští policisté hledají lidi zachycené kamerou, kteří se začátkem září v neděli v nočních hodinách pohybovali v centru Ostravy na ulici Poděbradova.

Na ruský tank krumpáčem a další vzpomínky Ostraváka v knize o vojně "za komančů"

24. 9. 2021 | „Politicky nespolehlivý občan druhé kategorie,“ popisuje Oldřich Šuleř z ostravského Krásného Pole svou situaci v dětství a dospívání za komunistů. A připouští inspiraci – tenkrát samozřejmě zakázaným, poté kultovním a nakonec zfilmovaným – dílem Černí baroni od Miroslava Švandrlíka. Obsah, tak například, voják, co si během základní služby nikdy nevystřelí… byť je v lese tenkrát po ruských okupantech zbraní pro menší armádu, představuje knihu na jedné straně veselou a na druhé varující. Román ne ...Zpravodajství OstravaDnes.cz

Bohumín zkouší novinku. Obrazce na hřišti mají děti pobavit i naučit

Po dětském hřišti v ulici Tovární se plazí housenka dlouhá jako sama abeceda, labyrint vybízí k přemýšlení a 3D značky zase k pohybu. Nově rozmístěné obrazce oděly šedou plochu na bohumínském sídlišti do barev a nabízí tamní drobotině novou formu ...

Díky podpoře města budou obnoveny další památky a významné stavby

OSTRAVA - Město Ostrava přispěje na rekonstrukci dalších 12 významných městských staveb či památek, a to v celkové částce ve výši 5 594 000 korun. Pův ...

Karvinští policisté prověřují podvody s virtuální měnou

Za posledních několik měsíců eviduje policie nárůst případů, kdy lidé ve víře zisku "naslepo" obchodují v podstatě s neznámými lidmi. Nechají s sebou ...

Zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje opět uklízeli přírodu

I letos se zaměstnanci Krajského úřadu Moravskoslezského kraje v Ostravě zapojili do celorepublikové dobrovolnické úklidové akce Ukliďme svět, ukliďme ...

Ostrava a DIAMO budou spolupracovat na revitalizaci míst poškozených těžbou uhlí

Zástupci státního podniku DIAMO a vedení města Ostravy se dohodli na spolupráci při přípravě a realizaci projektů, které řeší následky hornické činnos ...Úterý 28.9.2021
Moravskoslezský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2021 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.