OstravaDnes.cz
OstravaDnes.cz » Zpravodajství » Z regionu » Moravskoslezský deník - zprávy

Z regionu

Moravskoslezský deník - zprávy Zdroj: Moravskoslezský deník - zprávy |

OBRAZEM: Co nabídl uplynulý týden v regionu? Prohlédněte si fotogalerie

21. 4. 2019 | Připomeňte si nejzajímavější události uplynulého týdne v okrese tak, jak je zachytili objektivem redaktoři a fotografové Deníku.

TIP Deníku: Velikonoční pondělí mezi zvířaty. Ostravská zoo otevře o hodinu dřív

21. 4. 2019 |  Ani na Velikonoční pondělí 22. dubna 2019 nebudou případní návštěvníci ochuzeni o návštěvu zoologické zahrady. Spíše naopak.

Majitelé studní si mohou nechat vypracovat profesionální rozbor vody

21. 4. 2019 | S novou jarní sezonou přichází ostravský Zdravotní ústav s nabídkou chemického a mikrobiologického rozboru vody ze studní.

Převrat v Klimkovicích: Vyměnili starostu i radní

20. 4. 2019 | Lázeňské město má nové vedení, jeho zastupitelé odvolali dosavadního sociálnědemokratického starostu Zdeňka Husťáka a vyměnili i větší část rady.

OBRAZEM: Hrabárna v ostravském Trojhalí nabídla i recyklovanou módu

20. 4. 2019 | /FOTOGALERIE/ Velká hrabárna se jmenoval největší sezonní bazar oblečení na Ostravsku, kterému v sobotu od 11 od 18 hodin patřilo Trojhalí na Karolině.

Velikonoční zahrádka na sídlišti v Ostravě-Porubě poutá pozornost kolemjdoucích

20. 4. 2019 | /FOTOGALERIE/ Malovaná vajíčka, dva králíci dřevění a pár hadrových sedících na dětských odrážedlech doplňují zahrádku před jedním ze vchodů činžáku na prvním porubském obvodě v Porubské ulici.

V Ostravě se do neděle koná veletrh konopí. Podívejte se, co nabízí

19. 4. 2019 | /FOTOGALERIE/ V Ostravě pokračuje třídenní veletrh věnovaný konopí. Mimo jiné se snaží návštěvníky oprostit od úzkoprsého pohledu na zelený sedmicípý lístek, který mnozí vnímají jen jako drogové zlo, nebo druzí jako zapovězené povyražení. 

Duchovní poselství k Velikonocům z našeho regionu

19. 4. 2019 | Mohlo by se zdát, že dnešní doba přeje jen sociálním sítím, sledování televize a trávení volného času v obchodních centrech. Ale tradice stále přežívají. Důkazem toho je rozmanitost, s jakou lidé napříč regiony slaví Velikonoce.

TIP Deníku: Hrabárna v Ostravě vybízí i k zamyšlení nad konzumním stylem života

19. 4. 2019 | Největší sezónní bazar dětského, dámského a pánského oblečení v Ostravě, kde bude v nabídce nejen už použité oblečení, ale také oděvy a doplňky zhotovené z už použitých materiálů, se bude konat v sobotu 20. dubna 2019 od 11 do 18 hodin v Trojhalí Karolina.

Velikonoční zajíc u objezdu v Hrabůvce je novou atrakcí obvodu

19. 4. 2019 | Nejlidnatější ostravský obvod má novou atrakci. Najdete ji v těchto dnech v blízkosti kruhového objezdu v Ostravě-Hrabůvce.

Ostrava bude poprvé hostit biologickou olympiádu

19. 4. 2019 | Ostravská Přírodovědecká fakulta bude od 23. do 27. dubna 2019 vůbec poprvé hostit celostátní finále Biologické olympiády. Nejlepší středoškoláci z krajských kol budou prokazovat své znalosti a dovednosti v laboratořích i terénu.

OBRAZEM: Velká sláva v Radvanicích! Zelený čtvrtek patřil hasičům

19. 4. 2019 | /FOTOGALERIE/ V centru Radvanic bylo ve čtvrtek odpoledne hodně rušno. Nehořelo, ale hasiče jste potkali na každém kroku. Otevírala se zde totiž nová přístavba hasičských garáží a dalších prostor pro hasiče. 

V pátek nakoupíte, i když je svátek

18. 4. 2019 | Velký pátek letos připadá na 19. dubna. V den tohoto svátku, na rozdíl od Velikonočního pondělí, ale mohou i větší obchodníci běžně prodávat. A naprostá většina z nich tuto možnost naplno využívá.

SERIÁL DENÍKU: Jak jsme žili na Ostravsku - Moravská Ostrava a Přívoz

18. 4. 2019 | FOTOGALERIE/ Retrospektivní projekt Deníku, seriál Jak jsme žili, který již delší dobu vychází v tištěném vydání, sklízí velký ohlas u čtenářů, rozhodli jsme se nyní postupně jeho díly zveřejnit i na našem webu. 

Konopex v Ostravě: svět zajímavější než marihuanová doupata!

18. 4. 2019 | Charakteristický zelený sedmicípý lístek rozeznává dnes snad každý. Podle úhlu pohledu symbolizuje většinou pro jedny jen drogové zlo a pro další lákavé, zapovězené povyražení. A to je podle tvůrců programu čtvrtého ročníku ostravského veletrhu věnovaného konopí obrovská škoda.

TIP Deníku: Bezplatný seminář pro rodiče

18. 4. 2019 | „Neziskovka“ Spolu pro rodinu, zaměřující se na poskytování sociálních služeb pro rodiny s dětmi a sociálně právní ochranu dětí, nabízí rodičům bezplatnou účast na Rodičovských skupinách.

Kůrovec: nový nepřítel regionálních silnic. Jejich opravy vyjdou na 800 milionů

18. 4. 2019 | /PŘEHLED VŠECH PLÁNOVANÝCH SILNIČNÍCH REKONSTRUKCÍ/ Ostravu letos budou dále trápit opravy několika stěžejních mostů a silnic, v podhorských oblastech Beskyd a Jeseníků zase nepřímo páchá škody na silnicích kůrovec. Na modernizaci silnic 2. a 3. tříd v kraji letos půjde přes osm set milionů korun.

Deník představuje: MŠ Klegova v Ostravě-Hrabůvce

17. 4. 2019 | /FOTOGALERIE/ Deník pravidelně ve svém středečním tištěném vydání věnuje celou stranu mateřským školám v regionu. 

TIP Deníku: Garden Food Festival oživí Slezskoostravský hrad

17. 4. 2019 | Špičkové restaurace, zajímavá bistra a nevšední koncepty ve stáncích i na kolečkách se představí na Garden Food Festivalu, který se koná na Slezskoostravském hradě 27. a 28. dubna. Jeho návštěvníci zažijí v areálu nad řekou Ostravicí chutě a vůně nejen z celého Česka, ale i Evropy a ze světa.

TIP Deníku: V Trojhalí se koná Horizon Grand Prix. Podívejte se

17. 4. 2019 | /FOTOGALERIE/ Ve středu v ostravském Trojhalí odstartovaly dvoudenní závody autíček na vodíkový pohon. Pátý ročník národního finále bude pokračovat ve čtvrtek 18. dubna.Od soboty startuje druhý denní pár spojů do Krakova

Od soboty 13. dubna startuje druhý denní pár vlaků z České republiky do Krakova. Rozšiřuje se tak nabídka spojení do turisticky velmi atraktivního města zapsaného na seznam světového kulturního dědictví UNESCO. České dráhy nabízejí v kooperaci se ...

Benefiční akce nabídne zábavu, upozorní také na důležitost domácí péče

12.04.2019 | Kultura

MORAVSKOSLEZSKÝ KRAJ už podruhé pořádá benefiční akci "Spolu ruku v ruce". Návštěvníci si za dobrovolné vstupné užijí atraktivní program, také se dozv ...

Kraj podporuje cestovní ruch, Malá Morávka získala speciální čtyřkolku

12.04.2019 | Z regionu

Čtyřkolka s vlečným zařízením a sněhovými pásy bude sloužit potřebám Malé Morávky. Terénní čtyřkolka umožní vjet do hůře přístupných lokalit. V letním ...Pondělí 22.4.2019
Moravskoslezský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Google+ Sdílet na Twitteru


Copyright © 1/2009-2019 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.