OstravaDnes.cz
OstravaDnes.cz » Monitor zpráv » Z regionu » Moravskoslezský deník - zprávy

Z regionu

Moravskoslezský deník - zprávy Zdroj: Moravskoslezský deník - zprávy |

VIDEO: Medvěd, varan, rys... V Ostravě odhalili ilegální preparátorskou dílnu

8. 12. 2022 | /FOTOGALERIE/ Medvěd, rys, varan a stovky dalších ohrožených druhů zvířat. Nelegální preparátorskou dílnu odhalili ostravští celníci ze Sekce pátrání Generálního ředitelství cel. Obvinění čelí tři osoby, mezi kterými je i muž z Ostravy, jenž byl již za stejnou činnost pravomocně odsouzen k podmíněnému trestu.  

VIDEO: Jiří Krhut opět nezklamal. Kulisu národní památky v Ostravě si užíval

7. 12. 2022 | Už podruhé zazněly v Dolní oblasti ve Vítkovicích vánoční písničky v rámci akce Česko zpívá koledy. Tentokrát vystoupil muzikant Jiří Krhut, kterého doprovodil saxofonista Nikos Koulouris a další hosté v podobě Maria Šeparoviće, Mužského pěveckého sboru Vítkovice a Školního pěveckého sboru Silencio.

VIDEO: Zaplněné náměstí v Ostravě zpívalo. Koledy zněly po celém městě

7. 12. 2022 | /FOTOGALERIE/ Už podvanácté se lidé sešli na Masarykově náměstí v Ostravě, aby si společně s Deníkem zazpívali vánoční koledy! Po dvou covidových letech byla radost slyšet je zpívat a smát se naživo.  

VIDEO: Českem zněly koledy. Společně si zazpívaly tisíce lidí z celé republiky

7. 12. 2022 | /FOTOGALERIE/ Lidé napříč Českou republikou se opět společně setkali díky unikátnímu projektu Česko zpívá koledy, letos šlo už o dvanáctý ročník. Po dvou covidových letech se oblíbená akce vrátila na náměstí a vsi. To v roce 2020 a 2021 nebylo kvůli vládním nařízením reagujícím na epidemiologickou situaci možné. Společně s Deníkem si i tentokrát zazpívaly koledy tisíce lidí. Nestihli jste přímý přenos? Nevadí, záznam najdete v článku. Zazpívat koledy si tak můžete kdykoliv.  ...

Soud uložil Volnému podmínku. Důvod? Šíření poplašné zprávy

7. 12. 2022 | Obvodní soud pro Prahu 7 dnes uložil bývalému poslanci Lubomíru Volnému (Volný blok) dvouletý podmíněný trest za šíření poplašné zprávy. Podle obžaloby na sociálních sítích uvedl, že kvůli diskriminační kampani proti léku ivermektin mohou zemřít lidé. Volný vinu odmítá. V závěrečné řeči prohlásil, že je nadále přesvědčen o pravdivosti informace. Proti verdiktu se na místě odvolal.

Ostrava má opět rekordní rozpočet: 14 miliard. Za co je utratí?

7. 12. 2022 | I přes dílčí výhrady opozičních členů schválili ostravští zastupitelé konkrétní podobu rozpočtu pro rok 2023. Už letos byl s více než 12 miliardami korun rekordní, laťka se pro příštích dvanáct měsíců posouvá ještě o dvě miliardy výš! Kolik peněz dá město na klíčové investice a kolik třeba obvodům?

Jak „Boucháč“ zkomolil „Witouše“: v zastupitelstvu Ostravy bylo před Vánoci živo

7. 12. 2022 | Dvě tváře ukázali na svém posledním letošním zasedání ostravští zastupitelé. Na straně jedné mnohdy velmi důrazně prosazovali své názory v klíčových tématech, na straně druhé si dokázali zasedání i odlehčit.

Senior v pantoflích zapomněl cestu domů. Na kost promrzlého jej našli strážníci

7. 12. 2022 | Ke dvěma dezorientovaným seniorům, kteří v zimě bloudili ulicemi, vyjížděli v těchto dnech ostravští strážníci. V prvním případě šlo o na kost promrzlého muže (72 let), ve druhém o ženu (86 let).

Kauza ayahuasca: Milost pro polské šamany ostravského soudce překvapila

7. 12. 2022 | Případ prezidentem omilostněného manželského páru z Polska, který v Moravskoslezském kraji několik let pořádal jihoamerické šamanské rituály, vzbudil mezi laickou i odbornou veřejností velkou pozornost. Manželé Jaroslaw a Karolina Kordysovi byli pravomocně odsouzeni k osmi rokům vězení. Podle rozsudku při ceremoniálech používali nápoj ayahuasca obsahující látku DMT (N,N-dimethyltryptamin). Ta je v mnoha státech včetně České republiky zakázána.   ...

Pád sněhu ze střechy může obrátit život naruby. Dokládá to případ z Ostravy

7. 12. 2022 | Hned několik životů obrátil naruby zmrzlý sníh uvolněný ze střechy domu, kolem kterého procházela žena tlačící kočárek s dítětem. Za ní šla pětiletá dcera, kterou zasáhl led ze střechy. Dívka upadla do bezvědomí. Utrpěla těžká zranění, mimo jiné silné krvácení do mozku. Manželé žijící v domě skončili před soudem, dívka má trvalé následky.

Česko dnes bude zpívat koledy, konečně živě. Zapojí se celá Ostrava i DOV

7. 12. 2022 | /VIDEO, FOTOGALERIE/ Letos se lidé napříč Českou republikou společně potkají už podvanácté, a to už dnes - 7. prosince od 18 hodin. Po dvou covidových letech se oblíbená akce opět uskuteční živě také na náměstích i návsích v Moravskoslezském kraji.

Ostravský mrakodrap, verze třetí: projekt se vrací ke dvěma věžím

6. 12. 2022 | /VIZUALIZACE/ Na jaře z toho bylo velké pozdvižení. Nově navržená druhá podoba prvního skutečného mrakodrapu pro Ostravu není realizovatelná, projekt se tak vrátil k myšlence dvou věží. Novou podobu se měli zastupitelé dozvědět v prosinci. To se ale nestihne.

Policisté v Moravskoslezském kraji hlídali koleje a nestačili se divit

6. 12. 2022 | Překročení rychlosti a nerespektování značky „Stůj, dej přednost v jízdě“. To jsou přestupky, který odhalili moravskoslezští policie během speciální dopravní akce zaměřené na železniční přejezdy. Uskutečnila se v prvních pěti prosincových dnech na různých místech Moravskoslezského kraje.

O sledovaných investicích v Ostravě s náměstkyní primátora Zuzanou Bajgarovou

6. 12. 2022 | /ROZHOVOR, VIDEO/ Deník věnuje dlouhodobě velkou pozornost jednotlivým investičním projektům v krajské metropoli. Sleduje, co se staví, a dopředu i ví, co vznikne. S náměstkyní primátora pro investice Zuzanou Bajgarovou jsme se nyní podívali „pod pokličku“ jedné z nejsledovanějších položek městského rozpočtu a debatovali o tom, jak se v Ostravě investuje. „Jedním z hlavních úkolů je změnit vnímání veřejného prostoru zejména skrze automobily,“ zdůrazňuje Zuzana Bajgarová.   ...

Daň za konkurenci Praha – Ostrava: České dráhy ruší rychlíky Hukvaldy

6. 12. 2022 | České dráhy se rozhodly zrušit rychlíky 640/641 Hukvaldy, které spojují ráno Olomouc a Bohumín a večer v opačném směru. První přímý vlak z Olomouce do Ostravy tak pojede až v 8 hodin ráno. V opačném směru naopak poslední přímý už ve 21:10.

Česko zpívá koledy s Deníkem. V Ostravě již ve středu, přijďte si zazpívat

5. 12. 2022 | Vánoční zpívání s Deníkem na akci Česko zpívá koledy ve stovkách obcí a měst je zpátky. Letos se lidé napříč Českou republikou společně potkají už po dvanácté, a to 7. prosince od 18 hodin. Zpívat se bude také na několika místech v Ostravě, jedno z nich bude zcela nové a nabídne parádní program. 

Zemřela velká umělecká osobnost Ostravy, výtvarník Eduard Ovčáček

5. 12. 2022 | Akademický malíř a grafik, rodák z Třince, který ale většinu svého uměleckého života spojil s Ostravou, Eduard Ovčáček zemřel. Bylo mu 89 let. 

Bez jízdenky a opilí ven! Noční razie v tramvajích Ostravy, neunikly stovky lidí

5. 12. 2022 | Celkem 1 975 lidí v nočních tramvajích Ostravy zkontrolovali asistenti přepravy a strážníci v Ostravě. Z dopravy pak kvůli prohřeškům vyloučili téměř patnáct procent cestujících. 

SOUHRN TÝDNE: Přehled nejzajímavějších událostí z Ostravy

4. 12. 2022 | Máme za sebou první adventní týden. Všechny události ale do vánoční atmosféry moc nezapadaly – posuďte sami. Přinášíme přehled nejzajímavějších zpráv tohoto týdne z Ostravy i dalších okresů Moravskoslezského kraje.

Vánoční trhy v Ostravě v plném proudu! Lidem se zdají lepší. Kolik co stojí

3. 12. 2022 | /FOTOGALERIE/ V Ostravě druhým víkendem pokračují oblíbené adventní trhy coby součást Ostravských Vánoc. Zaplněné náměstí si navíc pochvaluje jejich letošní podobu i nabídku. Oproti loňsku však nabídka u některých stánkařů podražilaZpravodajství OstravaDnes.cz

V sobotu 10. prosince dorazí do Brna Betlémské světlo, skauti ho přivezou railjetem z Vídně

Každoroční cesta Betlémského světla z Vídně do Brna se uskuteční v sobotu 10. prosince. Symbol Vánoc přivezou členové Junáku vlakem railjet 370 Vindobona. V sobotu 17. prosince pak budou skauti světlo rozvážet do všech koutů ...

České a belgické posádky vrtulníků trénovaly na taktických simulátorech

OSTRAVA - Pochopení složitých taktických scénářů, plánování a samotné provádění letů pod vedením zkušených instruktorů v podmínkách blížících se reali ...

Ostravští celníci odhalili nelegální preparátorství ohrožených živočichů

Ostravští celníci ze sekce pátrání Generálního ředitelství cel odhalili osoby, které neoprávněně nakládaly s chráněnými živočichy. Realizace trestního ...

Státní veterinární správa zrušila oblast v níž bylo vypláceno zástřelné za odlov divočáků

Státní veterinární správa (SVS) včera zrušila takzvanou oblast s intenzivním odlovem prasat divokých podél hranic České republiky s Polskem, kde bylo ...

Na Karvinsku v Horním Žukově se převrátil náklaďák, zraněného řidiče si převzali zdravotníci

Čtyři jednotky hasičů zasahovaly v pondělí 5. prosince 2022 odpoledne u dopravní nehody nákladního automobilu v Horním Žukově. Zranění při ní utrpěl ř ...Čtvrtek 8.12.2022
Moravskoslezský kraj
Další regiony »
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru


O nás, kontakty | Přidat firmu | Nabídka našich služeb | Partneři portálu | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2022 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS
Tento web používá cookies, jeho dalším používáním s touto skutečností souhlasíte. Další informace najdete zde.