OstravaDnes.cz
OstravaDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Slezská nemocnice řeší dlouhodobý problém s parkováním

14.06.2022
Slezská nemocnice v Opavě spolu s Moravskoslezským krajem a Kongregací milosrdných sester řeší dlouhodobý problém parkování v areálu nemocnice. Možným řešením je výstavba parkovacího domu, ke kterému je již zpracována předběžná studie. V této chvíli probíhá připomínkování navržené studie a aktivní hledání investora.
Foto: snopava.cz
"Problém parkování je v naší nemocnici dlouhodobý. Bohužel situace není lepší ani v ostatních okolních nemocnicích. Z tohoto důvodu již delší dobu spolu s Moravskoslezským krajem a kongregací usilovně pracujeme a hledáme řešení, jak zvýšit parkovací kapacitu pro naše pacienty. Navržený parkovací dům na pozemku současného parkoviště je optimálním řešením," uvedl ředitel Slezské nemocnice Karel Siebert, který považuje řešení problému parkování za jednu z priorit v rámci neustálého zkvalitňování poskytované péče a celkového komfortu pacientům i návštěvníkům nemocničního areálu.

"Vybudování parkovacího domu v naší nemocnici v Opavě zapadá do koncepce řešení nedostatku parkovacích míst v našich krajských městech a obcích. Stejný problém řešíme u nemocnice v Havířově, kde jsme se dohodli s vedením města, že městu převedeme pozemky a město vybuduje parkoviště. V Opavě je velmi dobrá spolupráce s Kongregací milosrdných sester, která vlastní pozemky pro budoucí parkovací dům. Věřím, že se dohodneme, jak bude parkovací dům umístěn a jak bude vypadat. Následně začneme s přípravou projektové dokumentace a věřím, že v roce 2024 začne dohodnutý investor stavět. U nemocnice tak vznikne 253 parkovacích míst, což je trojnásobek stávající kapacity," doplnil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro investice Jaroslav Kania.

Slezská nemocnice v letošním roce pokračuje v rekonstrukci pavilonů a plánuje také následující stavební investice:

- Probíhající rekonstrukce starého pavilonu (L) interních oborů - multioborové ambulance, lůžkové oddělení neurologie. Dokončení je plánováno v roce 2023, výše této investice je 180 milionů korun.

- Rekonstrukce pavilonu S - infekční oddělení. Plánovaná realizace začne v červenci 2022. Na opravu pavilonu získala nemocnice 45 milionů korun z evropského v programu React a deset milionů poskytne z vlastních prostředků. Rekonstruovány budou vnitřní rozvody vody a tepla, podlahy, omítky, hygienické požadavky apod.

- Vnitřní přestavba pavilonu M (dětské oddělení) se bude týkat hlavně hygienických požadavků a s realizací se počítá v červenci 2022. Zde nemocnice uvolní z vlastních prostředků 7 milionů korun.

- Kompletní rekonstrukce pavilonu onkologie. Se zahájením se počítá v listopadu 2022 a realizace potrvá 8 měsíců. Předpokládaná cena rekonstrukce je 45 milionů korun a celá částka bude poskytnuta z prostředků Moravskoslezského kraje.

- Koridory mezi pavilony nemocnice. Na první větev (spojení pavilonu S, V a N) je momentálně vypsána veřejná zakázka. Hodnota realizace předběžně dosahuje částky 160 milionů korun s předpokládanou dobou zahájení v listopadu 2022.

Zdroj: Moravskoslezský kraj
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

AOPK: Obnova mokřadních biotopů v přírodní rezervaci Kotvice pokračuje

V chráněné krajinné oblasti Poodří začala na počátku března rozsáhlá obnova mokřadních biotopů v přírodní rezervaci ...

Matematická elita se vrací do Ostravy

Po roční pauze se na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity (PřF OU) opět shromáždí matematická elita, aby se zúčastnila Mezinárodní matematické ...

Moravskoslezský kraj opět podpořil slevové karty pro seniory a rodiny s dětmi

Moravskoslezský kraj pokračuje v podpoře slevových karet určených pro seniory a rodiny s dětmi. Tyto karty, známé jako Senior Pas a Rodinné pasy, nabí ...

Nová souprava ComfortJety přijíždí na české koleje. Cestující by mohly svézt ještě před létem

Už před létem by se první cestující mohli svézt v nejmodernějším vlaku Českých drah pro dálkové trasy ComfortJet. České dráhy počítají s jejich prvním ...

Spotřební daň na e-cigarety odstartovala, neokolkované náplně lze už sehnat pouze v doprodeji

Od 1. dubna 2024 začala platit nová spotřební daň na náplně do elektronických cigaret. Její současná výše je nastavena na 2,50 Kč na 1 mililitr náplně ...

Středa 17.4.2024
Moravskoslezský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes