OstravaDnes.cz
OstravaDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Obnova zeleně zlepší životní prostředí v Bruntále a pozmění vzhled ulic

13.10.2021
Již v příštích dnech začne realizace projektu, který pozmění Jesenickou a zčásti i Rýmařovskou ulici v Bruntále. Jeho náplní bude revitalizace a výsadba zeleně v této části města.
Foto: mubruntal.cz
Cílem projektu "Izolační zeleň na ul. Jesenická, Rýmařovská v Bruntále" je především zpříjemnit život zdejších obyvatel. Projekt zahrnuje obnovu prakticky veškeré zeleně podél komunikace od budovy gymnázia až po křižovatku se Staroměstskou ulicí. Celková délka řešeného území je 920 metrů.

Pomocí vegetačních prvků dojde k odclonění a částečnému odhlučnění silničního provozu a dalších rušivých elementů. Zelený uliční prostor, který se doplní o stromy a keřové výsadby, vytvoří optickou bariéru, čímž dojde ke ztlumení nežádoucích rušivých jevů.

Výsadbou stromů a keřového patra bude také výrazně vylepšena biodiverzita lokality, což přispěje ke zlepšení podmínek pro život drobných živočichů, vázaných na městské prostředí.

Silně poškozené a odumírající dřeviny s velmi malou perspektivou dalšího růstu jsou navrženy k asanaci, některé další dřeviny budou odstraněny z důvodu uvolnění místa pro novou generaci stromů. Celkem je navrženo ke kácení 36 kusů dřevin, za které bude vysazeno 54 kusů alejových stromů, 50 topolů černých Italica, zavětvených od země, a jeden vícekmen dřezovce Inermis. Celkem tedy bude vysazeno 105 nových stromů.

Nově vysazené keře budou zaujímat plochu 2 202 m2. Vysazeno bude 1294 kusů keřů patnácti různých druhů, pestrost keřových výsadeb tak bude více než bohatá. Nosným rodem keřů budou tavolníky, které v našich podmínkách velmi dobře prospívají.

"Obnova zeleně a především výsadba nových stromů a keřů je vlastně splacením dluhu, který vůči této lokalitě máme. Revitalizace v minulých letech a desetiletích probíhaly v centru města, na sídlištích a dalších místech, přitom tato lokalita je vystavena negativním vlivům z rušné silnice. Věřím, že veřejnost tuto aktivitu uvítá jako výrazný krok ke zlepšení životního prostředí ve městě," uvedla místostarostka Bruntálu Ing. Hana Šutovská.

Realizace projektu bude zahájena již v příštích dnech chemickým odplevelením, následovat bude příprava terénu pro výsadby a kácení.

Celkové náklady projektu činí 1 159 682 korun včetně DPH. Dotace z Operačního programu Životní prostředí pokryje 604 929 korun, zbytek uhradí ze svého rozpočtu město.

Zdroj: Město Bruntál
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Zprávy

V Česku klesá porodnost, tento trend bude zřejmě pokračovat

V České republice se rodí méně dětí. Průměrný počet dětí narozených jedné ženě, loni meziročně klesl z 1,83 na 1,66. Zatímco v minulosti jsme byli v tomto parametru na špičce Evropy, tak nyní už tomu tak není a situace se bude zřejmě v dalších ...

Moravskoslezští záchranáři otevřeli své základny veřejnosti

V pondělí 15. května, proběhl na dvanácti výjezdových základnách ZZS MSK Den otevřených dveří. Datum nebylo zvoleno náhodou, protože si v něm každoroč ...

ČOI: Vánoční řetěz s LED diodami může způsobit úraz elektrickým proudem

Česká obchodní inspekce zjistila, že na tuzemském trhu je výrobek, který může znamenat pro spotřebitele vážné riziko úrazu elektrickým proudem. Jedná ...

Lidé se sluchovým a kombinovaným postižením si snadněji pořídí doklady ve zkrácené lhůtě

Bezbariérovost, lidský přístup a otevřenost. S tím se mohou setkat lidé, kteří si přijdou na Ministerstvo vnitra vyřídit doklady ve zrychlené lhůtě. P ...

Eaton pomohl zachránit a obnovit historické varhany Ostravsko-opavské diecéze

Společnost Eaton, která se zabývá inteligentním řízením energie, přispěla k záchraně a obnově historických varhan v kostele sv. Vojtěcha. Varhany, kte ...

Středa 7.6.2023
Moravskoslezský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes