OstravaDnes.cz
OstravaDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Na vouchery pro podnikatele rozdělí Moravskoslezský kraj půl miliardy korun

14.12.2023
Moravskoslezský kraj ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí vyhlásil nový dotační program, který má pomoci rozvoji podnikání v regionu. Na vouchery pro podnikatele bude do roku 2027 rozdělena vysoká částka - 460 milionů korun. Žádat o dotaci bude možné od ledna příštího roku.
Ilustrační snímek | Foto: pixabay.com
Nový dotační program je realizovaný v rámci Operačního programu Spravedlivá transformace. Je zaměřen na rozvoj stávajících podniků v Moravskoslezském kraji, podporu inovací a nových technologií. Měl by také motivovat ty, kteří si chtějí ověřit svůj podnikatelský záměr a začít podnikat.

"Chceme zvyšovat životní úroveň v našem regionu, posilovat jeho ekonomiku a podporovat vznik zajímavých pracovních míst. Na to vše mají přímý vliv podnikatelé, proto chceme, aby se jim dařilo, aby prosperovali a pomáhali nám tak posílit regionální rozvoj. Podnikatelské vouchery nabízíme už sedmým rokem, celkem jsme v rámci krajského rozpočtu podpořili přes 130 projektů za více než 45 milionů korun, zároveň jsme ve spolupráci s Ministerstvem životního prostředí připravili mnohem rozsáhlejší podporu podnikatelských subjektů v našem kraji a také lidí, kteří o podnikání teprve uvažují," uvedla náměstkyně hejtmana Moravskoslezského kraje pro regionální rozvoj a evropské fondy Šárka Šimoňáková. Dodala, že v regionu je hodně mladých nadaných lidí, které chce kraj podpořit, aby svůj potenciál uplatnili u nás a neodcházeli jinam, kde by byla realizace jejich vizí snazší.

Upřesnila, že po celé období fungování Operačního programu Spravedlivá transformace do roku 2027, se pro podporu podnikání v Moravskoslezském kraji počítá s finanční alokací 460 milionů korun. V rámci I. výzvy, která potrvá do poloviny roku 2025, nabídne kraj potenciálním žadatelům o dotaci polovinu této sumy, tj. 230 milionů korun.

"Podpora dotačního programu bude nabízena prostřednictvím dvou specifických aktivit: Voucheru pro rozvoj podnikání a Inovačního voucheru. Žádost je nutné podat elektronicky, a to prostřednictvím aplikace Vouchery pro podnikatele. Zájemci o vouchery mají dost času si vše pořádně promyslet. Žádosti mohou být podávány od 3. ledna do 16. prosince 2024," řekla náměstkyně hejtmana Šárka Šimoňáková.

Voucher pro rozvoj podnikání


Cílem tohoto voucheru je podpora vzniku nových nebo rozvoj stávajících podnikatelských záměrů a podnikatelských aktivit.

Záměrem je podpořit aktivity cílové skupiny, které:

- umožní zahájit podnikání,

- povedou k zahájení výroby nového produktu nebo poskytování nových služeb,

- povedou k rozšíření stávající výroby nebo stávajících poskytovaných služeb,

- povedou ke zvýšení efektivnosti podnikatelské činnosti.

Žadatelé mohou získat 50 tisíc korun na ověření podnikatelského nápadu a
až půl milionu korun na rozjezd a rozvoj podnikání.

Inovační voucher


Cílem tohoto voucheru je podpora inovačního potenciálu malých a středních podniků. Záměrem je podpořit aktivity cílové skupiny, které:

- povedou k vývoji a tvorbě nových produktů a služeb,

- povedou k otestování nových produktů a služeb,

- povedou ke zvýšení funkčnosti produktů a služeb,

- povedou k tvorbě účelových pracovních míst v oblasti inovací produktů a služeb.

Žadatelé mohou získat až 1 milion korun na vývoj produktů či služeb, až 1 milion korun na vylepšení produktů či služeb, až 1 milion Kč na nového zaměstnance v oblasti inovací.

Zdroj: Moravskoslezský kraj
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

Nová ambulantní rehabilitace v havířovské nemocnici přivítá první pacienty

HAVÍŘOV - Po třinácti měsících náročných rekonstrukčních prací byla slavnostně otevřena nově zrekonstruovaná ambulantní rehabilitace. Cílem rekonstrukce bylo celkově prosvětlit a provzdušnit prostor a změnou prostorové dispozice umožnit novou ...

Moravskoslezský kraj je v České republice lídrem v podpoře sociálního podnikání

Žádný jiný kraj v České republice nepodporuje sociální podnikání v takovém rozsahu a s takovou kontinuitou, jako Moravskoslezský kraj. Také letos přis ...

Návštěvníci Ostrava Beach Pro vyšlapali na Oranžových kolech Nadace ČEZ přes 100 tisíc pro malé volejbalisty

Návštěvnicí prestižního beachvolejbalového turnaje Ostrava Beach Pro v sobotu v Dolních Vítkovicích vyšlapali na Oranžových kolech Nadace ČEZ přes 100 ...

AOPK: K pralesu Mionší se letos můžete vydat až v srpnu

Beskydy - Na naučnou stezku k nejznámějšímu beskydskému pralesu se letos můžete s průvodcem vydat až od 1. srpna. ...

Od neděle 9. června 2024 dojde k letním změnám jízdních řádů regionálních vlaků ČD

V neděli 9. června vstoupí v platnost pravidelná letní změna vlakových jízdních řádů. Ve většině regionů dojde jen k dílčím změnám, které zlepší nabíd ...





Sobota 15.6.2024
Moravskoslezský kraj
Další regiony »






Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes