OstravaDnes.cz
OstravaDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Nový jízdní řád RegioJetu: Zkrácení cestovních časů a zvýšení počtu spojů mezi Prahou a Bratislavou

07.12.2023
RegioJet oznamuje zkrácení cestovních časů a rozšíření počtu spojů mezi Prahou a Bratislavou v novém jízdním řádu. S účinností od 10. prosince 2023 dojde ke zkrácení cestovní doby z Brna do Prahy o 13 minut na 2 hodiny a 28 minut, v opačném směru z Prahy do Brna pak dojde k mírnému zkrácení jízdních dob. Zároveň se zkrátí cestovní doba na trase Praha-Ostrava o 13 minut, což pozitivně ovlivní vlaky jedoucí z Prahy do Košic, kde dojde k celkovému zkrácení jízdní doby až o 25 minut.
Ilustrační snímek | Foto: Regiojet, Student Agency
RegioJet již od října 2023 rozšířil dostupnost spojů na lince Praha-Brno-Bratislava ze tří na čtyři páry denně. Cestujícím nabízí nový ranní spoj z Bratislavy do Prahy (odj. 6:21, příj. 10:37) a odpolední spoj z Prahy do Bratislavy (odj. 17:15, příj. 21:32).

V jízdních řádech stávajících spojů dochází k efektivní optimalizaci, která zahrnuje změny v zastavování vlaků. Tato úprava se týká zejména stanice v České Třebové, kde nově zastaví jen vybrané spoje směřující do Prahy, v opačném směru pak zastavení vynechají spoje všechy. Tato úprava je součástí úsilí o zefektivnění cestování vlakem, což přináší rychlejší a plynulejší cestu pro cestující, kteří cestují na delší vzdálenosti.

RegioJet pokračuje ve spojování klíčových měst a regionů v novém jízdním řádu, včetně tras z Prahy do Pardubic, Olomouce, Ostravy, Opavy, Bohumína, oblasti Jablunkovska, Žiliny, okolí Vysokých Tater a Košic. Pokračovat bude i noční vlaková linka spojující Prahu s polským Przemyslem, potažmo návazným spojem do Lvova a Kyjeva. V jižním směru pokračuje provoz mezinárodních spojů do Brna, Břeclavi, Bratislavy, Trnavy a Trenčína a také do Vídně a dále do Budapešti. Nadále bude RegioJet zajišťovat dopravu v závazku na linkách Brno-Bohumín, Ústí nad Labem-Kolín a na osobních vlacích v Ústeckém kraji.

Rozvoj mezinárodních spojení


RegioJet plánuje rozšířit svoji mezinárodní síť provozovaných spojení a připravuje se na expanzi na Ukrajinu. V rámci této expanze je hlavním cílem prodloužit stávající linku Praha - Košice až do ukrajinského města Čop, které se nachází na hranicích s Maďarskem a Slovenskem.

Prodloužený noční spoj bude vybaven lůžkovými vozy i sedačkami, což cestujícím umožní vybrat si způsob cestování podle svých preferencí a potřeb. Toto rozšíření otevře nové možnosti pro cestování na východ a zároveň usnadní přístup k ukrajinské železniční síti.

Plány na rozšíření mezinárodní sítě spojení zahrnují noční spojení Přemyšl-Hannover, kdy byla polskému drážnímu úřadu UTK podána žádost o otevřený přístup na železniční síť.

V roce 2024 plánuje RegioJet spustit denní vlakovou linku mezi Prahou a Berlínem. Cestující mohou na této lince očekávat stejné služby jako v současných vlacích.

Nasazení nových vozů a lokomotiv


Ve druhé polovině roku 2024 se RegioJet dočká významného rozšíření svého vozového parku. Kromě 13 nových lokomotiv TRAXX MS3, které potvrzují závazek společnosti k neustálé modernizaci a investicím, bude společnost také nasazovat sedm nových nízkopodlažních elektrických jednotek od výrobce PESA. Tyto jednotky budou nasazeny na nově spouštěné pražské linky S49 a S61 od prosince 2024.

Zlepšení služeb pro zákazníky


RegioJet se zaměřuje na neustálé zlepšování nabídky v oblasti cateringu a zákaznického servisu, včetně možnosti online objednání občerstvení s doručením k sedadlu. Tato služba poskytuje pohodlí a umožňuje cestujícím využívat svůj čas ve vlaku efektivněji.

Dalším klíčovým aspektem služeb RegioJet je výjimečná cenová dostupnost. "Udržujeme ceny cateringu na trvale nízké úrovni, nabízíme například koláček za 10 Kč (0,4 euro) a poskytujeme zdarma kávu, což je výjimečné v rámci vlakového cestování," říká Jakub Svoboda, výkonný ředitel vlakové dopravy RegioJet a dodává: "Menu ve vlacích pravidelně obměňujeme, abychom vyhověli různým chutím a preferencím všech cestujících. Zároveň pracujeme na zkvalitnění celkového servisu pro naše zákazníky."

Tato kombinace dostupnosti a komfortu zvyšuje spokojenost zákazníků a činí cestování s RegioJetem nejen pohodlnějším, ale i cenově výhodnějším.

RegioJet přináší inovace v prodeji jízdenek a představí věrnostní program v roce 2024


V rámci svého neustálého úsilí o zlepšování služeb plánuje RegioJet v roce 2024 dále zavádět samoobslužné bezhotovostní jízdenkové automaty, které usnadňují cestujícím nákup jízdenek na vlaky a autobusy. Tato novinka představuje významnou inovaci a rozšíření prodejních kanálů společnosti, navazující na úspěch mobilní aplikace, jejíž popularita stále roste. Nové automaty nejen že zjednoduší přístup k jízdenkám, ale také přispějí k další digitalizaci prodejních procesů.

Kromě toho se RegioJet chystá spustit věrnostní program, který přinese další výhody pro pravidelné cestující. Tento program je zaměřen na posílení vztahů s klienty a nabídne řadu výhod a odměn za časté využívání služeb společnosti.

Zdroj: RegioJet
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

Zákon o podpoře bydlení prošel v Poslanecké sněmovně prvním čtením, má chránit lidi ohrožené bytovou nouzí

Hlavním cílem zákona je nastavit komplexní systém podpory vedoucí ke snižování bytové nouze v ČR. Předložený návrh nabízí v praxi osvědčené nástroje - kontaktní místa pro bydlení, systém garancí a asistenci v bydlení. Z dlouhodobé perspektivy ...

Čeladnou sužuje intenzita dopravy, bezpečnost zvýší Oranžový přechod

Radní Čeladné, kterou sužuje vysoká frekvence dopravy na jedné z hlavních podbeskydských tepen mezi Frýdlantem nad Ostravicí a Frenštátem pod Radhoště ...

Rekonstrukce traťového úseku z Dětmarovic do Petrovic u Karviné a na státní hranici s Polskem přináší modernizované stanice a zastávku

Správa železnic dnes slavnostně ukončila rekonstrukci traťového úseku z Dětmarovic do Petrovic u Karviné a na státní hranici s Polskem. Na trati, kter ...

Práce na rybnících v přírodní rezervaci Kotvice pokračují úpravou ostrovů a obnovou hnízdní hrázky

V jarních měsících pokračují stavební práce v přírodní rezervaci Kotvice. Úpravou některých ostrovů a znovuobnovením rozplavené hrázky byly vytvořeny ...

V končícím školním roce realizovali ostravští strážníci přes osm set preventivních aktivit pro děti a dopívající mládež

Prevence je důležitou součástí práce ostravských strážníků, která cílí na nejzranitelnější skupiny osob, mezi které patří bezesporu děti a dospívající ...

Pátek 19.7.2024
Moravskoslezský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes