OstravaDnes.cz
OstravaDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Společnost EY hledá nového EY Podnikatele roku Moravskoslezského kraje

19.09.2022
Společnost EY pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje prof. Ing. Iva Vondráka, CSc. a s podporou Moravskoslezského inovačního centra vyhlašuje již osmnáctý ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku Moravskoslezského kraje. Se třemi celostátními vítězi se Severní Morava řadí mezi nejúspěšnější kraje v historii českého klání největší celosvětové podnikatelské soutěže. Aktivitu v kraji dokladuje i loňský ročník, kdy byl Moravskoslezský kraj v počtu přihlášených podnikatelů druhým nejsilnějším krajem soutěže - hned po Hlavním městě Praha. Uzávěrka přihlášek do letošního ročníku je 21. října 2022. Držitel titulu EY Podnikatel roku 2022 Moravskoslezského kraje bude vyhlášen v únoru 2023.
Foto: ey.com
Loňským vítězem se stal Karel Kadlec, majitel společnosti CarTec Group a.s., největšího autorizovaného prodejce BMW v Česku. Hlavní důvod pro zisk titulu vyjadřuje motto Karla Kadlece: "rozdíl je v přístupu", s nímž získal v minulosti několik ocenění nejen v tomto regionu, ale i v Evropě a na světové úrovni.

"Ocenění v regionálním klání soutěže EY Podnikatel roku 2021 si velmi vážím, patří všem mým spolupracovníkům v CarTec Group. Je to odměna za 20 let naší práce. Poděkování si ale zaslouží také zástupci naší banky, kteří nás do soutěže přihlásili a bez nichž bychom neměli možnost zažít tu radost z pozitivních reakcí našeho okolí. Myslím, že tolik blahopřání jsem nedostal ani ke svým kulatým narozeninám," dodal s úsměvem Karel Kadlec, majitel společnosti CarTec Group a.s. a držitel titulu EY Podnikatel roku 2021 Moravskoslezského kraje.

"Letošní rok opět přináší podnikatelům celou řadu překážek. Všechny v různé podobě zasáhla válka na Ukrajině, bojují s rychle rostoucími cenami energií a s vysokou inflací. Jsem ale přesvědčená, že i proto budeme v letošním ročníku soutěže EY Podnikatel roku svědky mnoha inspirativních příběhů," uvádí Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY v České republice.

Moravskoslezský kraj byl mnohdy spojován s těžkým průmyslem a hutnictvím, dnes se zde ovšem nachází mnoho firem podnikajících v moderních oborech, jako jsou informační technologie či automobilový průmysl. Najdeme zde řadu úspěšných podnikatelů světové úrovně. V následujících letech chce tento kraj více investovat do inovací, průmyslového výzkumu a vývoje.

"Vážíme si každého investora, který se rozhodne podnikat v Moravskoslezském kraji. Podporujeme nově příchozí a samozřejmě neopomíjíme ani stávající podnikatelské subjekty. Náš kraj prochází transformací, řešíme, co dál v době bez uhlí. Jsme připraveni podpořit zejména obory a projekty postavené na principech Průmyslu 4.0, vyžadující kvalifikovanou a vzdělanou pracovní sílu, neboť naplňují naši vizi regionu založeného na výzkumu, vývoji a sofistikované výrobě," řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Soutěž EY Podnikatel roku je podporována také Moravskoslezským inovačním centrem, jehož cílem je podporovat podnikání a inovace tohoto regionu. Již pět let pomáhá lokálním firmám uspět na světovém trhu.

"Už více než 5 let MSIC rozvíjí moravskoslezský inovační ekosystém a zlepšuje prostředí pro podnikatele. Jsme rádi, že můžeme být součástí růstu řady firem s globálním potenciálem a pomáhat jim objevovat nové možnosti rozvoje. Právě takové osobnosti pomáhají vytvářet nová pracovní místa, inspirují další k rozjezdu podnikání a tím zlepšují ekonomické postavení celého kraje i všech jeho obyvatel," uvedl Pavel Csank, předseda představenstva Moravskoslezského inovačního centra, které je partnerem krajského kola soutěže v Moravskoslezském kraji.

Nominovat podnikatele do soutěže může kdokoliv prostřednictvím formuláře na www.podnikatelroku.cz. Na těchto webových stránkách je rovněž přihláška pro podnikatele, kteří se budou chtít do letošního ročníku zapojit. Uzávěrka přihlášek i nominací je 21. října 2022.

Autor: Martin Kubišta
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru

Další články z rubriky Zprávy

Blíží se advent a s ním i tradiční vánoční vozidla MHD, letos rozsvítí 17 českých měst

Dopravní podniky v sedmnácti městech České republiky zpestří svým cestujícím adventní čas speciálně vyzdobenými vozy. Vánoční atmosféru v ulicích doladí nejrůznější typy vozidel městské hromadné dopravy, které budou mít na sobě osvětlení nebo ...

GasNet před zimou kontroloval těsnost plynovodů

Největší český distributor zemního plynu, skupina GasNet, zvýší sílu zápachu distribuovaného zemního plynu. Nárazová odorizace se letos uskutečnila od ...

Budoucnost začíná na ostravském veletrhu Student a Job, s výběrem školy pomůže Úřad práce ČR

Téměř osmdesát vystavovatelů, z toho více než šedesát zástupců středních škol, se sjede do Ostravy, aby představili žákům 8. a 9. tříd ZŠ a široké veř ...

ČOI Olomouckého a Moravskoslezského kraje kontrolovala uzavřené brýle pro motocyklisty

Pracovníci Inspektorátu ČOI Olomoucký a Moravskoslezský uskutečnili v uplynulých měsících kontrolní akci, jejímž předmětem byla kontrola uzavřených br ...

Veletrh ARTIFEX pomůže vycházejícím žákům s volbou povolání

BRUNTÁL - Zástupci 22 středních škol a 15 významných regionálních zaměstnavatelů se sjedou do Bruntálu, aby návštěvníkům představili širokou nabídku s ...

Čtvrtek 30.11.2023
Moravskoslezský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2023 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes