OstravaDnes.cz
OstravaDnes.cz » Zpravodajství » Zprávy

Společnost EY hledá nového EY Podnikatele roku Moravskoslezského kraje

19.09.2022
Společnost EY pod záštitou hejtmana Moravskoslezského kraje prof. Ing. Iva Vondráka, CSc. a s podporou Moravskoslezského inovačního centra vyhlašuje již osmnáctý ročník soutěže o titul EY Podnikatel roku Moravskoslezského kraje. Se třemi celostátními vítězi se Severní Morava řadí mezi nejúspěšnější kraje v historii českého klání největší celosvětové podnikatelské soutěže. Aktivitu v kraji dokladuje i loňský ročník, kdy byl Moravskoslezský kraj v počtu přihlášených podnikatelů druhým nejsilnějším krajem soutěže - hned po Hlavním městě Praha. Uzávěrka přihlášek do letošního ročníku je 21. října 2022. Držitel titulu EY Podnikatel roku 2022 Moravskoslezského kraje bude vyhlášen v únoru 2023.
Foto: ey.com
Loňským vítězem se stal Karel Kadlec, majitel společnosti CarTec Group a.s., největšího autorizovaného prodejce BMW v Česku. Hlavní důvod pro zisk titulu vyjadřuje motto Karla Kadlece: "rozdíl je v přístupu", s nímž získal v minulosti několik ocenění nejen v tomto regionu, ale i v Evropě a na světové úrovni.

"Ocenění v regionálním klání soutěže EY Podnikatel roku 2021 si velmi vážím, patří všem mým spolupracovníkům v CarTec Group. Je to odměna za 20 let naší práce. Poděkování si ale zaslouží také zástupci naší banky, kteří nás do soutěže přihlásili a bez nichž bychom neměli možnost zažít tu radost z pozitivních reakcí našeho okolí. Myslím, že tolik blahopřání jsem nedostal ani ke svým kulatým narozeninám," dodal s úsměvem Karel Kadlec, majitel společnosti CarTec Group a.s. a držitel titulu EY Podnikatel roku 2021 Moravskoslezského kraje.

"Letošní rok opět přináší podnikatelům celou řadu překážek. Všechny v různé podobě zasáhla válka na Ukrajině, bojují s rychle rostoucími cenami energií a s vysokou inflací. Jsem ale přesvědčená, že i proto budeme v letošním ročníku soutěže EY Podnikatel roku svědky mnoha inspirativních příběhů," uvádí Martina Kneiflová, vedoucí partnerka EY v České republice.

Moravskoslezský kraj byl mnohdy spojován s těžkým průmyslem a hutnictvím, dnes se zde ovšem nachází mnoho firem podnikajících v moderních oborech, jako jsou informační technologie či automobilový průmysl. Najdeme zde řadu úspěšných podnikatelů světové úrovně. V následujících letech chce tento kraj více investovat do inovací, průmyslového výzkumu a vývoje.

"Vážíme si každého investora, který se rozhodne podnikat v Moravskoslezském kraji. Podporujeme nově příchozí a samozřejmě neopomíjíme ani stávající podnikatelské subjekty. Náš kraj prochází transformací, řešíme, co dál v době bez uhlí. Jsme připraveni podpořit zejména obory a projekty postavené na principech Průmyslu 4.0, vyžadující kvalifikovanou a vzdělanou pracovní sílu, neboť naplňují naši vizi regionu založeného na výzkumu, vývoji a sofistikované výrobě," řekl hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

Soutěž EY Podnikatel roku je podporována také Moravskoslezským inovačním centrem, jehož cílem je podporovat podnikání a inovace tohoto regionu. Již pět let pomáhá lokálním firmám uspět na světovém trhu.

"Už více než 5 let MSIC rozvíjí moravskoslezský inovační ekosystém a zlepšuje prostředí pro podnikatele. Jsme rádi, že můžeme být součástí růstu řady firem s globálním potenciálem a pomáhat jim objevovat nové možnosti rozvoje. Právě takové osobnosti pomáhají vytvářet nová pracovní místa, inspirují další k rozjezdu podnikání a tím zlepšují ekonomické postavení celého kraje i všech jeho obyvatel," uvedl Pavel Csank, předseda představenstva Moravskoslezského inovačního centra, které je partnerem krajského kola soutěže v Moravskoslezském kraji.

Nominovat podnikatele do soutěže může kdokoliv prostřednictvím formuláře na www.podnikatelroku.cz. Na těchto webových stránkách je rovněž přihláška pro podnikatele, kteří se budou chtít do letošního ročníku zapojit. Uzávěrka přihlášek i nominací je 21. října 2022.

Autor: Martin Kubišta
Sdílet: Sdílet na Facebooku Sdílet na X

Další články z rubriky Zprávy

Matematická elita se vrací do Ostravy

Po roční pauze se na Přírodovědecké fakultě Ostravské univerzity (PřF OU) opět shromáždí matematická elita, aby se zúčastnila Mezinárodní matematické soutěže Vojtěcha Jarníka. Tato prestižní událost, která se koná od 12. do 14. dubna, přivítá ...

Moravskoslezský kraj opět podpořil slevové karty pro seniory a rodiny s dětmi

Moravskoslezský kraj pokračuje v podpoře slevových karet určených pro seniory a rodiny s dětmi. Tyto karty, známé jako Senior Pas a Rodinné pasy, nabí ...

Nová souprava ComfortJety přijíždí na české koleje. Cestující by mohly svézt ještě před létem

Už před létem by se první cestující mohli svézt v nejmodernějším vlaku Českých drah pro dálkové trasy ComfortJet. České dráhy počítají s jejich prvním ...

Spotřební daň na e-cigarety odstartovala, neokolkované náplně lze už sehnat pouze v doprodeji

Od 1. dubna 2024 začala platit nová spotřební daň na náplně do elektronických cigaret. Její současná výše je nastavena na 2,50 Kč na 1 mililitr náplně ...

Písek ze Sahary zasáhl Česko. Meteorologové vyhlásili smogovou situaci

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) v sobotu vyhlásil smogovou situaci pro Jihočeský kraj a Vysočinu, a později i pro Moravskoslezský kraj a Brno. ...

Sobota 13.4.2024
Moravskoslezský kraj
Další regiony »


Nastavení cookies | GDPR | O nás, kontakty | Přidat firmu | O regionu | Nabídka našich služeb | Inzerce-Dnes.cz | Práce v ČR | InfoDnes.cz
InfoDnes.cz
Sdružení regionálních portálů

Kraj Vysočina
HavlíčkůvbrodDnes.cz
JihlavaDnes.cz
TřebíčDnes.cz

Liberecký kraj
LiberecDnes.cz

Ústecký kraj
ÚstínadLabemDnes.cz

Plzeňský kraj
PlzeňDnes.cz

Jihočeský kraj
ČeskéBudějoviceDnes.cz

Jihomoravský kraj
BrněnskoDnes.cz

Olomoucký kraj
OlomoucDnes.cz

Zlínský kraj
ZlínDnes.cz

Moravskoslezský kraj
OstravaDnes.cz

Copyright © 1/2009-2024 M+MP spol. s r.o. InfoDnes.cz | Webdesign & webprogramming © PD | RSS InfoDnes