OstravaDnes.cz
OstravaDnes.cz » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

Ostravské Buchary 2015

Kdy:
Středa 25.03.2015 od 18:00 hod až 29.03.2015
Kde:
Kulturní dům, Ostrava-Michálkovice
Pořadatel:
Sdílet:

NEJVĚTŠÍ SVÁTEK AMATÉRSKÉHO DIVADLA V MORAVSKOSLEZSKÉM KRAJI!
Ve dnech 25.3. - 29.3. 2015 se v Kulturním domě v Ostravě-Michálkovicích koná přehlídka amatérského divadla - OSTRAVSKÉ BUCHARY 2015, která je zařazena do celostátního systému přehlídek amatérského činoherního a hudebního divadla.

Nejinspirativnější inscenace a divadelní soubory mohou být odbornou porotou nominovány na celorepublikové finále "Divadelní Piknik Volyně 2015" a pak dále na nejstarší evropskou přehlídku amatérského divadla se zahraniční účastí - Jiráskův Hronov. Diváci mohou zhlédnout po dobu divadelní přehlídky zejména komedie, ale i dramatické inscenace.

Celkem se účastní 9 divadelních souborů - KUKO Frýdek-Místek, ŠAMU Štítina, K.V.A.S. Karviná, DS Enthemor Frýdek-Místek, BOBAN Bohumín, Bílé divadlo Ostrava, Divadlo z Panelaku Ostrava, 1. Jarkovská divadelní společnost Ostrava-Proskovice, DIOS Propadlo Václavovice.

Diváci se mohou po představení zúčastnit rozborového semináře zhlédnuté inscenace a sami hodnotit představení a přidělit známku o nejlepší diváckou inscenaci přehlídky.

Pro divadelní příznivce, amatérské vedoucí, režiséry a divadelníky byl do programu rovněž zařazen odborný výukový seminář s tématem Herec na jevišti, který povede členka Divadla Petra Bezruče paní Marcela Čapková.

Vstupné: jednotlivé představení 50,- Kč / studenti a senioři 30,- Kč / na celou přehlídku permanentka ve výši 150,- Kč.

Mapa:

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí62,674045562744