OstravaDnes.cz
OstravaDnes.cz » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

Od Alexandra k Tamerlánovi - Válečná tažení na Hedvábné cestě

Kdy:
Čtvrtek 18.12.2014 od 09:00 hod až 28.02.2015
Kde:
Muzeum, Masarykovo nám. 1, Ostrava
Pořadatel:
Sdílet:

Výstava, na jejíž realizaci se formou výpůjček či jinými formami spolupráce podílelo cca 130 institucí z 20 států světa!
Jde o projekt, který nemá u nás ani ve střední Evropě doposud žádnou analogii.

Kolegium odborníků na jednotlivé aspekty dějin vojenství v oblastech ležících na Hedvábné cestě se touto problematikou zabývalo intenzivně 4 roky. Podařilo se vůbec poprvé zpracovat komplexní dějiny Hedvábné cesty na pozadí válečných událostí, které podstatu tohoto fenoménu, stejně tak jako všech oblastí, které na této legendární transkontinentální spojnici leží, od počátku měnily a tvarovaly.

Na výstavě bude prezentována široká škála předmětů nevyčíslitelné historické hodnoty. Z celkového počtu asi 300 předmětů lze uvést např. část hrobové výbavy tráckého válečníka z Čatalky v Bulharsku (1. - 3. století), doposud neznámé luxusní památky doby čínské dynastie Tchang (618?907) ze soukromých sbírek, fascinující staromaďarský poklad z Nagyszentmiklós, v jehož sousedství bude vystaven korunovační meč uherských králů, zv. Svatoštěpánský (kolem roku 1000), dále unikátní mramorová podobizna Alexandra Velikého, zobrazeného jako jeho mýtický prapředek Héraklés se lví kůží přes hlavu (Národní archeologické muzeu Athény) a v neposlední řadě unikátní modely části Velké čínské zdi, hradeb Konstantinopole, opevněné karavanseráje z dnešního Jordánska, opevněné strážní věže z Ázerbájdžánu a mnoho dalšího...

Vstupné: 60,- / děti 40,-Kč

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí61,892986297607