OstravaDnes.cz
OstravaDnes.cz » Kalendář akcí » Detail akce

Přidávání akcí do kalendáře bylo dočasně pozastaveno.
Pokud chcete propagovat svoji kulturní akci formou PR článku v našem zpravodajství kontaktujte nás zde.

1. konopný veletrh KONOPEX Ostrava 2016

Kdy:
Pátek 06.05.2016 od 11:00 hod až 08.05.2016
Kde:
Výstaviště Černá louka , Ostrava
Pořadatel:
Sdílet:

Poprvé v historii otevře ostravské výstaviště Černá louka "Dveře do světa konopí" a to konopným veletrhem KONOPEX Ostrava 2016. Tyto dveře budou pro návštěvníky otevřeny 6. - 8. května 2016 a organizátoři vás tímto vyzývají: ?Pojďte těmito dveřmi projít s námi a my Vám dokážeme, že s pomocí této rostliny můžeme společně změnit svět k lepšímu?.
"Dveře do světa konopí", to je letošní motto 1. ročníku veletrhu KONOPEX Ostrava, který má za cíl ukázat všem svým návštěvníkům univerzálnost konopí jako úžasné a všestranné rostliny minulosti, současnosti a budoucnosti. Organizátoři kladou důraz na komplexní představení konopí návštěvníkům, celý život rostliny od zasetí semínka, přes pěstování, až k mnohostrannému využití v průmyslu, ve stavebnictví, lékařství, oděvnictví a dalších odvětvích, ke kterým tato rostlina neodmyslitelně patří. Generálním partnerem veletrhu je společnost Rolls.

Návštěvníci veletrhu se mohou setkat s vystavovateli z řad prodejců semen a hnojiv, domácí či venkovní pěstební techniky, stavebních materiálů, ale také oblečení, kosmetiky, knih, léčiv, potravin a nápojů. Opomenuti nebudou ani vyznavači kuřáckých potřeb nebo vaporizérů. Zaměření se bude ubírat i k bio potravinám, přírodním produktům a zdravému životnímu stylu. Bude možnost ochutnat konopný sýr, konopné pivo, konopnou zmrzlinu a další lahodné a zdravé pochutiny. Najdete zde také osvětové a vzdělávací organizace, s řadou výživné literatury a s nabídkou různých kurzů nebo aktivit. Výstavní plochu obsadí nejen čeští vystavovatelé, ale i vystavovatelé s různých koutů Evropy.
Veletrh KONOPEX Ostrava nabídne také bohatý doprovodný program. Připraveny jsou soutěže, praktické workshopy, Hi-Tech scéna pro prezentaci produktů, služeb vystavovatelů a představení užitečných projektů. Pro návštěvníky je připravena po celé tři dny konference, kde se návštěvníci dozví cenné informace o možnostech pěstování a zpracování konopí, současné právní legislativě, pěstování technického konopí a novinky z výzkumu této tak málo probádané rostliny. Jsou připraveny přednášky, besedy i autogramiády s předními odborníky z České republiky a Slovenska.

Veletrhem zábava nekončí. Pro chvíle oddechu Vám venkovní scéna nabídne čajovnu s možností zapůjčení vodních dýmek a ovocných tabáků a alternativní hudební scénu s hudebními nástroji a žonglérským vystoupením. Zpestřením bude i Street Art Jam s konopnou tématikou přímo před veletrhem a v přilehlém parku.

Mapa:

Upozornění: případné změny termínů akce a místa konání si ověřte na stránkách pořadatele !

Další akce v okolí55,882930755615